השתלמויות לצוותי חינוך וטיפול

ברוכים הבאים לעמוד ההשתלמויות,

קראתם על הגישה והתעוררה סקרנותכם? מעונינים ללמוד ולהתנסות בנושאים יחודיים מתוך גישת המודל ? נוכל להציע לצוות שלכם השתלמויות החל מהכרות עם הגישה והקניה של הכלים הבסיסיים הקשורים אליה, והמשך בנושאים יחודיים כגון: התמודדות עם שחיקה של מטפלים, התמודדות עם אובדן מתוך ראיה משפחתית, יחסי אחים, ישום מודל סאטיר בבתי ספר בעבודה עם מורים ו/או מנהלים,התמודדות עם כעס ותהליכי סליחה, יצירתיות ועוד.

ניתן להתאים את התוכנית לצרכי הצוותים השונים.ניתן לשלב מנחים בוגרי סאטיר בהתאם למטרות ההשתלמות ובהתאם למומחיותם.

להלן שתי דוגמאות להשתלמויות כאלו:

 

מהישרדות לאנרגיית חיים

הכרות חוויתית עם מודל סאטיר 

חשיפה ראשונית של גישת מהישרדות לאנרגיית חיים המבוססת על התאוריה ההומניסטית של וירג'יניה סאטיר. אחת מהנחות היסוד של תאוריה זו היא שבני האדם  הם טובים ביסודם. עליהם למצוא את האוצר האישי והיחודי שלהם כדי  להעצים את תחושת הערך העצמי שלהם . זוהי גישה מערכתית רב מימדית והוליסטית.

בסדנה זו נערוך הכרות ראשונית עם הנחות היסוד של הגישה ועם הכלים המזוהים איתה בעיקר מטפורת הקרחון והפיסול ככלי עבודה מערכתי .

הסדנה מיועדת לצוותים העוסקים במגוון הקשת של מקצועות הטיפול וגם לצוותי חינוך.

הסדנה משלבת הצגה תאורטית והתנסות אישית וקבוצתית.

התוכנית מוצעת בשני אופנים:

1.כסדנת חשיפה חד פעמית של 2-3 שעות

2. כסדנה מתמשכת של 4-8 מפגשים בני שלוש שעות. הסדנה המתמשכת מאפשרת העמקה בתכנים.

 

.

מתקיעות לצמיחה והתחדשות:שימוש המטפל בעצמו ככלי טיפולי 

בהשתלמות זו נתמקד במסע האישי של המטפל – האופן שבו תקיעויות יכולות לזמן תהליכי צמיחה. נעזר במושג שטבעה וירג'יניה סאטיר- השימוש ב"עצמי" (use of self) של המטפל. מושג זה מתייחס להנחה הבסיסית שהמטפל הוא הכלי העיקרי בטיפול והקשר שהוא יוצר עם המטופל הוא הגורם המכריע בהצלחת הטיפול.

בהשתלמות נחקור באופן חוויתי את המפגש עם מצבי תקיעות ונקודות העיוורון שלנו כמטפלים ואת ההשפעה שלהן עלינו. בהמשך נזהה את האפשרויות השונות העומדות לפנינו להתמודדות יעילה עם השפעות אלו. מתוך חיפוש אחר איזון פנימי וקבלת האחר נזמן התחברות לכוחות ההתמודדות וההתחדשות שלנו ואלו הקיימים אצל המטופלים.

ההשתלמות היא חוויתית וכוללת התיחסות למושגי יסוד וכלים בסיסיים במודל סאטיר הרלבנטים ליציאה מתקיעות לקראת התחדשות.

העבודה תהיה אישית וקבוצתית

מסגרת ההשתלמות:

2-4 מפגשים בני שלוש שעות